Hazine arazileri için 20 ilde çalışma başlatıldı

05 Ağustos 2018
Hazine arazileri için 20 ilde çalışma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 günlük Eylem Planı'nı Beştepe'de açıkladı. 100 günlük icraat programı gayrimenkul sektörüne umut vaad ediyor. 

Sabah Gazetesi'nden Seda Tabak'ın haberine göre,  TOKİ  tarafından dar gelirliler için yapılan 15 bin 523 konut satışa çıkarılırken, 15 bin 506 konutun inşaat ihalesi tamamlanacak.

400 maddeden oluşan icraat programı kapsamında satışı mümkün görünen 50 bin lojman için çalışmalar başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamu konutlarıyla ilgili envanter çalışmasını tamamlayacak, ilk etapta 5 bin konutun satışı için işlemlere başlanacak. İlk olarak içinde yaşayan memurlara satın almaları teklifinde bulunulacak.

Kamu kurumlarına tahsis edilmiş atıl durumdaki Hazine arazileri ile ilgili de düzenleme programda yer aldı. Atıl arazilerin ekonomiye kazandırılması için hazırlıklar başladı. Bu kapsamda, 20 ilde çalışmalar yapılıyor. Belirlenen 9 milyar liralık taşınmazın uygulayıcılara devir işlemi tamamlanacak. Ekonomiye kazandırılması planlanan 13 bin kilometrekarelik tescil harici alanı tespit edilecek. Kaynak ve zaman tasarrufu için e-Haciz uygulamasının devreye sokulması planlanıyor.

Netyerim.Net 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin;